18.04.2023 — 17:23

На Хмельниччині розпочинає роботу «Школа супергероїв»

«Школа супергероїв» – це школа на базі медичного закладу, зі спеціально облаштованими приміщеннями, сучасними технологіями та методикою викладання, яка враховує режим лікування дітлахів.

Відтепер діти Хмельницької обласної дитячої лікарні, які через хворобу змушені перебувати тривалий час у стаціонарі, матимуть можливість навчатися у такому освітньому центрі.

Як розповів заступник директора ДУ «Школа супергероїв» Віктор Сальков, основна мета такої школи – підтримувати освітній процес, аби дітки у вільний від лікування час могли продовжувати навчання та розвиватися. Заняття можуть проходити у відділеннях – в ігрових, їдальнях або палатах (індивідуально, дистанційно), якщо дитина не може відвідувати заняття очно. Навчальні предмети в освітньому центрі викладають за тією ж програмою, що і в загальноосвітніх закладах. Домашні завдання є, але оцінок не ставлять.

Для забезпечення освітнього процесу у школі при лікарні буде завідувач, вихователь, вчителі усіх предметів, асистент, практичний психолог, який комунікуватиме не тільки з дітьми, а й з батьками, методисти. У своєму арсеналі вчителі мають інтерактивну дошку, планшети, канцелярські матеріали, а для заохочення дітей – мотиваційну продукцію, яка дає додаткові можливості для освітньої, пізнавальної, розвиткової роботи з дітьми.

Наразі такі освітні центри функціонують у п’яти містах України: Київ, Житомир, Дніпро, Харків та Львів. Нагадаємо, засновником державної установи «Школа супергероїв» є Кабінет Міністрів України. Вона фінансуватиметься з державного бюджету України.

«Це чудова ініціатива, адже дітки, які хворіють не мають бути позбавлені права на освіту. Відкриття такої школи дасть можливість маленьким пацієнтам не тільки не відставати від навчальної програми, а й спілкуватися з однолітками, навчатися новому, а найголовніше – відволіктися від хвороби», – сказав заступник начальника ОВА Сергій Ткачук.