27.04.2023 — 13:35

Як живе культура під час війни: ХОХМ презентував свою діяльність перед іноземними дипломатами

25 квітня у Національному музеї мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків в Києві відбулась зустріч представників іноземних посольств, Міністерства культури та інформаційної політики України та найактивніших діячів української культури. Серед українських культурно-мистецьких інституцій було запрошено до участі і Хмельницький обласний художній музей в особі заступниці директорки музею Олени Михайловської.

Серед гостей були присутні дипломати з Бельгії, Грузії, Індії, Іспанії, Італії, Канади, Молдови, Нідерландів, Німеччини, Південної Кореї, Португалії, США, Туреччини, Угорщини, Франції, Хорватії, Японії, представники Британської Ради в Україні, Представництва ЮНЕСКО в Україні, Чеського центру в Києві, Інституту імені Юнуса Емре в Києві, Польського інституту в Києві, а також міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко, його заступниці Галина Григоренко та Катерина Чуєва, заступниця голови Київської міської державної адміністрації Галина Старостенко.

Пані Галина Григоренко, яка модерувала захід, зазначила: «Тим часом до Музею Ханенків ми запросили дипломатів та колег з культурних інститутів різних країн, що зараз працюють в Києві. Запросили, щоб поговорити про те, як українці продовжують створювати абсолютно унікальні мистецькі проєкти та інституційні програми, як інституції набувають нових ролей та здобувають нові компетенції. Поговорити не тільки про руйнування, а й про розвиток, про спільне уявляння майбутнього і, зрештою, про наше спільне з усім світом майбутнє. Дякую моїм співрозмовникам Аліму Алієву (заступник директора Українського інституту, співзасновник платформи «Крим SOS» та член наглядової ради українського PEN клубу), Олені Михайловській (заступниця директорки Хмельницького обласного художнього музею), Іллі Разумейку (співзасновник незалежної лабораторії сучасної опери Opera Aperta), Вероніці Скляровій (програмна директорка проєкту Parad-fest) не тільки за вчорашній діалог, а й за те, що ви робите вже не один рік! Це надихає! Дякую Юлії Вагановій та Ганні Старостенко за вчорашній вечір в Музеї, який вже давно став центром тяжіння для прекрасних ініціатив».

Під час зустрічі, ініційованої директоркою Музею Ханенків Юлією Вагановою та організованої Міністерством культури та інформаційної політики України, іноземні гості могли пересвідчитись, що попри війну, мистецтво в Україні продовжує жити. В межах панельної дискусії під час події чотири представники сфери культури презентували свої проєкти, які демонструють, що культура України живе та розвивається під час війни, а тому потребує підтримки іноземних партнерів.

Олена Михайловська розповіла поважним гостям про діяльність ХОХМ до та під час повномасштабної війни, продемонструвала і прокоментувала відеоролик та фотографії, що красномовно засвідчили те, що музей посідає важливу роль в житті суспільства, розвивається і бореться разом з усім українським народом: «Наш музей живе, працює, допомагає іншим, як би скрутно не було. Останнім часом все суспільство переконалось, що культура – на часі. Адже що, краще за культуру, спроможне розказати світові про українців, про наші головні цінності – свободу і гідність, про нашу боротьбу за незалежність. Як невід’ємна частина цивілізованого світу, ми маємо інформувати міжнародну спільноту про наше життя до і після початку повномасштабної війни, говорити про наші здобутки і проблеми, дякувати за їх щиру підтримку, розвивати та поглиблювати співпрацю».

Що відбувалось на зустрічі https://mkip.gov.ua/news/9030.html