16.05.2023 — 09:20

На Хмельницькій АЕС створено робочу групу для впровадження державної політики безбар’єрності

Забезпечення безперешкодного доступу всіх груп населення до різних сфер життя – завдання Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору.

Презентуючи положення державної політики, начальник відділу розвитку персоналу  ВП ХАЕС Надія Стіба зазначила, що комплексне поняття «безбар’єрність» охоплює різні напрями та пов’язане із забезпеченням прав людини, підтримкою різноманіття, відкритістю, інноваціями та універсальним дизайном, інклюзивністю та рівними можливостями, а також включає нестандартні рішення, простоту й зрозумілість, повагу, запобігання виключенню та толерантність.

Базовий принцип непорушності та безумовного дотримання прав людини застосовується при розробці програм, під час нового будівництва або ж у роботі організацій. За такого підходу виявляється повага до людини та відсутність дискримінаційного й упередженого ставлення, особливо до вразливих груп населення. Адже усі учасники взаємодії прагнуть допомогти один одному.

Упереджене, стереотипне або дискримінаційне ставлення може виражатися в розмовах, плакатах, вказівниках, інструкціях тощо. Державна політика передбачає використання безбар’єрної мови, яка не відчужує людей, а виражає повагу до гідності іншої людини.

Робоча група на ХАЕС розгляне можливість імплементації національної стратегії для опрацювання шести основних напрямів усунення бар’єрів: фізичному, суспільному та громадянському, економічному, освітньому, цифровому та інформаційному.

Колектив Хмельницької АЕС приєднується до втілення національної стратегії безбар’єрності, щоб крок за кроком долати бар’єри й будувати країну, в якій приймають, поважають і цінують кожного незалежно від віку, статі та фізичних особливостей.