24.01.2024 — 20:01

Державна екологічна інспекція України провела розширену нараду для обговорення результатів роботи за 2023 рік

Сьогодні перший заступник начальника ОВА Сергій Тюрін взяв участь у розширеній нараді Державної екологічної інспекції України.

Нарада відбулась в обласному центрі за участю Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслана Стрільця, народних депутататів України, членів Комітету Верховної Ради України, керівників територіальних та міжрегіональних територіальних органів Держекоінспекції.

Вітаючи присутніх, Сергій Тюрін зазначив що 2023 рік був складним роком, як для області, так і для країни в цілому. Проте, всі працюють для підтримки економіки, та допомоги Збройним Силам України. Так, Хмельницькою обласною військовою адміністрацією забезпечено вилучення та доставку лісоматеріалів для потреб військових частин Збройних Сил України, більшість яких перебувають у «гарячих» точках.

“На жаль, Хмельниччина доволі часто обстрілюється ворогом. Тому кожен “приліт”, кожна ракета, кожен дрон, кожен вибух внаслідок дій рф – це те, за що агресор повинен заплатити. Тож на нашій території проводиться робота щодо фіксації злочинів проти довкілля, та документування збитків, завданих постійними обстрілами ворога для забезпечення притягнення агресора до відповідальності, в тому числі на міжнародному рівні”, – зазначив посадовець.

Протягом минулого року забезпечено винесення меж в натурі (на місцевості) 134 об’єктів орієнтовною площею майже 9,5 тисяч гектарів. Це один з наймасштабніших заходів в Хмельницькій області щодо упорядкування природоохоронних територій.

Варто звернути увагу, що в області планується створення двох індустріальних парків в місті Красилів та місті Городок, один з яких буде спеціалізуватись на екологічній переробці відходів сільськогосподарської продукції.

На нараді розглянули важливі аспекти роботи Державної екологічної інспекції України за 2023 рік. Обговорили результати діяльності інспекції, зокрема в умовах воєнного стану. Звернули увагу на ефективності територіальних органів у сфері державного нагляду над охороною природного середовища та раціональним використанням ресурсів.

Учасники прозвітували про екологічну ситуацію в Хмельницькій області та обговорили проблеми, які вимагають вирішення. Акцентували увагу на модернізації інфраструктури твердих побутових відходів у місті Хмельницький. Також розглянули питання взаємодії інспекції з правоохоронними органами під час розслідування кримінальних правопорушень проти довкілля.

Завершилася нарада обговоренням удосконалення мережі інструментально-лабораторного контролю Держекоінспекції, спрямованого на підвищення ефективності нагляду за екологічним станом.