Хмельницька
обласна державна адміністрація

 Офіційне інтернет-представництво

28.04.2017 — 09:47

Останнім шляхом Кобзаря…

За підтримки управління культури, національностей, релігій та туризму облдержадміністрації відомий філателіст Олександр Канівець (м. Київ) відкрив у Хмельницькій обласній бібліотеці для дітей імені Т.Г.Шевченка пересувну філателістичну виставку “Останнім шляхом Кобзаря”.

Виставка стала результатом Міжнародного поштового походу-реквієму протягом травня 2011 року. Відомий філателіст відвідав усі населені пункти від Петербурга до Канева, що повністю відповідає маршруту, яким везли тіло Т.Г.Шевченка для перепоховання. Під час походу-реквієму у кожному населеному пункті О.Канівець робив погашення на спеціально підготовлених конвертах з сумлінно підібраними тематичними зображеннями та марками. Саме так, вперше за 150 років, виникла унікальна філателістична експозиція.

Виставку, як звіт про свій похід, філателіст провів у багатьох містах – Хмельницький став 53 містом, у якому презентовано експозицію.Десятки поштових марок та конвертів, пов’язані з історією життя Т.Г.Шевченка представлені на виставці.Раритетними експонатами є копія посмертної маски Т.Г.Шевченка, а також плакат-буклет “Останній шлях Кобзаря”.

На унікальну для нашого міста подію завітало багато поважних гостей – представники краєзнавчого музею, обласного та міського товариств “Просвіта”, відомі митці краю, читачі. Музичні номери за творами Шевченка у виконанні студентів музичного училища імені В.Заремби, учасників літературно-театральної студії “Глорія”ХНУ допомогли збагнути відвідувачам важливість події. Проведено погашення конверта із зображенням Т.Г.Шевченка.

Виставка діятиме у  бібліотеці  до 3 травня.