13.07.2018 — 12:51

Головне управління статистики інформує

Самооцінка домогосподарствами Хмельницької області рівня свого матеріального добробуту

У січні 2018 року органами державної статистики було проведено опитування членів домогосподарств, які беруть участь у вибірковому обстеженні умов життя, щодо якості добробуту та рівня достатності їх доходів. Крім того, було запропоновано визначитися щодо очікувань змін свого матеріального стану протягом наступного року та прогнозу розвитку країни на майбутнє.

Оцінюючи рівень своїх доходів, більшість домогосподарств області (три з п’яти) повідомили, що протягом останнього року коштів їм було достатньо, але робити заощадження не вдавалося. Майже в кожному третьому домогосподарстві постійно відмовляли собі в найнеобхіднішому, крім харчування, а двом родинам із ста взагалі не вдавалося забезпечити навіть достатнє харчування. Відкладати кошти могли дозволити собі лише сім  родин із ста.

Неспроможність переважної більшості наших краян робити заощадження свідчить про їх малозабезпеченість. Підтвердженням цього є відповіді респондентів на питання щодо визначення їх соціально-економічного статусу в суспільстві. Так, майже половина домогосподарств Хмельниччини вважали себе бідними, кожна друга родина хоча бідною себе не вважала, але до середнього класу віднести себе ще не могла. Кожен сотий із опитаних назвав себе представником середнього класу, заможним ніхто себе не вважав.

Більше половини домогосподарств Хмельниччини не відчули будь-яких змін свого матеріального стану протягом 2017 року. В кожному четвертому – добробут погіршився, в кожному п’ятому відмітили деяке покращення рівня свого життя.

Аналіз відповідей щодо напрямку змін добробуту населення в наступному році показав, що більшість наших краян налаштовані скоріше песимістично. Більше половини з них в недалекому майбутньому взагалі не сподіваються на будь-які зміни, майже чверть – очікують на подальше погіршення. Водночас в кожному шостому домогосподарстві області сподіваються на покращення свого матеріального стану.

Очікування стосовно перспектив розвитку економіки України в 2018 році також були не дуже оптимістичними. Лише в кожній четвертій родині Хмельниччини сподівалися на певне покращення. Третина родин вважали, що  рік буде несприятливим, в двох домогосподарствах з п’яти не очікували ніяких змін.

Оцінюючи життєві пріоритети переважна більшість респондентів повідомили, що найбільшою цінністю в житті вони вважають здоров’я. На друге місце поставили сім’ю та дітей, на третє – матеріальний добробут, на четверте – впевненість у завтрішньому дні. Робота, кар’єра, освіта, друзі, спілкування щодалі набувають все меншу значимість.

Про основні показники Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України по Хмельницькій області на 1 липня 2018 року

Станом на 1 липня 2018р. на обліку в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України (ЄДРПОУ) по Хмельницькій області перебувало 28,9 тис. юридичних осіб та 1,5 тис. відокремлених підрозділів без статусу юридичної особи.

Найбільша кількість юридичних осіб розташована у містах Хмельницькому (39% від загальної їх кількості), Кам’янці-Подільському (7%) та Хмельницькому районі (6%). У цих регіонах і рівень насиченості суб’єктами в розрахунку на 1000 осіб наявного населення значно перевищує середній рівень по області (23 юридичні особи).

Найпоширенішими організаційними формами суб’єктів економіки залишаються товариства з обмеженою відповідальністю – 7,3 тис. (25% в загальній сукупності юридичних осіб), приватні підприємства – 5,6 тис. (19%), органи влади, організації (установи, заклади) – 4,0 тис. (14%).

За січень–червень 2018р. в ЄДРПОУ області взято на облік 673 юридичні особи (2,3% від загальної їх кількості). Найбільша кількість суб’єктів створена традиційно в м. Хмельницькому (43% від усіх заснованих), за видами економічної діяльності – у сфері надання інших видів послуг (23%), адміністративного та допоміжного обслуговування (12%), сільського, лісового та рибного господарств, а також оптової та роздрібної торгівлі (по 11%). Із створених за цей період юридичних осіб 42% становили господарські товариства, 30% – об’єднання громадян, 7% – приватні підприємства.

Разом з тим у січні–червні 2018р. знято з обліку в ЄДРПОУ 196 юридичних осіб, з них найбільше – у м. Хмельницькому (третина від загальної кількості ліквідованих). Серед ліквідованих 42% становили підприємства та господарські товариства.

У створенні суб’єктів господарської діяльності області брали участь 912 іноземних засновників із 67 країн світу. Найбільша кількість підприємств створена за участю іноземних засновників Польщі – 11%, Кіпру та Російської Федерації – по 10%.