13.12.2018 — 10:46

У Волочиську обговорили стратегію подальшого розвитку краю

12 грудня в Волочиській райдержадміністрації відбулось засідання  Ради  регіонального розвитку району. Участь у засіданні взяли заступник голови облдержадміністрації  Світлана Павлишина, керівники  району – голова районної державної адміністрації Володимир Сергійчук,  голова районної ради Сергій Пазюк, очільники територіальних громад району, депутати місцевих рад, керівники установ та організацій району.

Доповів про перспективи розвитку Волочиського району на 2019-2021 роки Володимир Сергійчук. Очільник району детально охарактеризував усі нагальні питання життєдіяльності громад,  коротко розповів про заплановані заходи з розвитку територій на найближчі три роки.

Головними темами засідання стали питання проведення в районі ключових реформ, зокрема медичної та освітньої, створення привабливого інвестиційного середовища для розвитку підприємництва в районі. Не оминули під час засідання і питання децентралізації.

За словами очільника району, завдяки впровадженню реформи децентралізації влади власні доходи місцевих бюджетів зросли в кілька разів. Це дало змогу значно покращити інфраструктуру в громадах, стимулювати розвиток багатьох галузей економіки.

Володимир Сергійчук наголосив, що Волочиський район один з перших, хто втілив реформу децентралізації в життя, дана реформа здійснювалась для того, щоб наблизити владу до людей, скоротити відстань від людини до громади, яка має реальний фінансовий ресурс для вирішення проблем. Децентралізація – це не лише перерозподіл грошей на місця, на задоволення самих невідкладних потреб громад, але і прийняття політичних та владних рішень, а також чіткий розподіл відповідальності між центральною і місцевою владою.

В ході засідання  учасники зібрання заслухали доповіді першого заступника голови райдержадміністрації О.Каруна, голів ОТГ К.Черниченка, Л. Гули, І.Степанюка, які поінформували присутніх, що за ці три роки в процесі децентралізації для багато зроблено благоустрою громад – це і дороги, і водогони, ремонти та будівництво дитячих садочків, шкіл, проведено освітлення в населених пунктах району. Чимало зроблено і при реформуванні первинної медицини в районі. На даний час в районі функціонує три Центри ПМСД, варто зауважити, що у Волочиській ОТГ відсоток укладених декларацій з сімейними лікарями найвищий у області.

Загалом у 2015-2018 роках підприємства району виконали будівельні роботи на суму 55,4 млн. грн. Протягом 9 місяців 2018 року прийнято в експлуатацію 1482 кв. м загальної площі, що становить 89,9% до січня-вересня 2017 року.

Протягом 2015-2017 років в розвиток економіки району за рахунок всіх джерел фінансування вкладено 1 млрд. 796 млн.грн. капітальних інвестицій, а за 9 місяців поточного 2018 року ще 411,2 млн. грн., або майже 7% загальнообласного показника (друге місце серед районів області).

Найбільше коштів – понад 88% це інвестиції у сільське господарство.

Так, за останні роки на Наркевицькому цукровому заводі проводиться активна модернізація виробничих процесів, зокрема, придбано нову сушку, модернізовано котли, встановлено нові центрифуги та прес. Також розпочато будівництво складу неупакованого цукру-піску силосного типу ємністю 60 тис. тонн та заплановано провести реконструкцію жомогрануляційного комплексу зі складом зберігання жому на 8000 тонн.

Цегельний завод ТОВ «Тернопільбуд» перевів технологічний процес випалювання цегли з природного газу на вугілля.

Минулого року запущено в дію перший цех з пошиття  верхнього одягу Волочиської швейної фабрики ТОВ «Т-Стиль», створено 49 робочих місця. В планах запуск ще чотирьох ліній.

В поточному році розпочав виробничу діяльність ТОВ ВКФ «Продрезерв» (консервний завод), що спеціалізується по виробництву м’ясних консервів. На підприємстві створено  20 робочих місць.

ПП «Аграрна компанія 2004» запустила завод по виробництву соняшникової олії, провела посадку яблуневого саду в с.Великі Жеребки площею 70 га.  Розпочато будівництво комплексу зберігання та відвантаження фруктів. Продовжується будівництво репродукторів, реконструкцію свиноферм та свинокомплексу.

Не відстають і у ТОВ «Волочиськ агро», де стабільно розвивається тваринництво та ТОВ «Подільська зернова компанія», оновлюючи машинно-тракторний парк.

В районі триває будівництво двома інвесторами  двох сонячних електростанцій (кожна потужністю 3 МВт): одна на території Волочиської  міської  ОТГ – ТОВ «Укрекоенергосистема»; друга – на території Війтовецької селищної ОТГ в с. Кривачинці – ТОВ «Сонячна Енергія Захід».

Волочиський район має добре розвинуту транспортну мережу. Протягом 2015-2018 років проведено поточні та капітальні ремонти місцевих комунальних доріг на загальну суму понад 37,2 млн. грн.

Станом на листопад цього року, у зв’язку із приєднанням Соломнянської сільської ради до Волочиської ОТГ, площа території громад займає 980 кв. км (85,9% території) з населенням 48,5 тис. жителів (93,3% від населення району).

На сьогодні, за даними моніторингу середня заробітна плата по району за жовтень 2018 року на 1 штатного працівника  становить 6855 грн.

Перший заступник голови адміністрації Олег Карун зазначив: “Сьогодні ми не лише показуємо зроблене за останні роки. Сьогоднішнє завдання – з урахуванням вже набутого досвіду, необхідно подолати непередбачуваність в реалізації політики розвитку регіонів та виконати доручення Президента про затвердження чіткого плану перспективного розвитку нашої території на 2019-2021 роки.”

Посадовець наголосив, що такий документ стане дорожньою картою розвитку наших населених пунктів. Його положення мають бути враховані в плануванні розвитку громад. Кожна територіальна громада визначить свої переваги і пріоритети, без втручання районної влади, бо йдеться не про те, щоб якось знову поставити під контроль кошти місцевого самоврядування. Навпаки – держава надасть фінансову допомогу  тим, хто запропонує для  реалізації особливо значимі проекти.

“Потрібно робити те, що є потрібним для громади. Методика проста. Перш за все – визначити пріоритети та зрозуміти, в якому напрямку рухатись, зібрати громаду і узгодити з ними напрям роботи. Оскільки ми поставили собі межі, упродовж двох-трьох місяців сформувати картину перспективного розвитку Волочиського району, повинні активніше взятися до роботи. Схоже на те, що уся держава перейде на середньострокове трирічне планування. Послухати людей на місцях і порадитись із ними – основне завдання цього планування” – додав Олег Карун.

Серед пріоритетних напрямків подальшої роботи в районі та громадах – охорона здоров’я, освіта, спортивна інфраструктура, ЖКГ, інфраструктура, тощо.

Підсумувала обговорення заступник голови обласної державної адміністрації Світлана Павлишина: “У Волочиському районі дійсно зроблено багато. Але не можна зупинятися на досягнутому, потрібно спрямувати всі сили на подальшу активну роботу, спрямовану на соціально-економічний розвиток. Маємо втілювати реформи у життя, працювати на благо людей, що довірили нам керівництво. Ті позитивні результати, яких ви досягли – це основа для подальшого прогнозування та планування шляхів розвитку вашого краю та запорука  подальшого підвищення добробуту жителів району.”