28.02.2019 — 14:53

Антирейдерський штаб відновив свою роботу у 2019 році

Сьогодні під головуванням першого заступника голови облдержадміністрації Володимира Кальніченка відбулося чергове засідання обласної робочої групи з питань захисту прав інвесторів, протидії незаконному поглинанню та захопленню підприємств (Антирейдерського штабу).

Розпочинаючи засідання, Володимир Кальніченко коротко підсумував  результати роботи обласної робочої групи у 2018 році. Так, у 2018 році відбулося 9 засідань Антирейдерського штабу, в ході яких розглянуто 10 звернень, за результатами їх розгляду правоохоронними органами відкрито 2 кримінальних провадження.

Володимир Ілліч нагадав присутнім, що основними завданнями даного штабу є забезпечення захисту аграріїв від спроб рейдерських захоплень землі, урожаю чи підприємств; сприяння правоохоронним органам у фіксації вчинених правопорушень для подальшого притягнення винних осіб до відповідальності; ознайомлення землевласників та землекористувачів з їх правами та обов’язками.

Посадовець висловив сподівання, що у 2019 році робота штабу буде плідною та матиме позитивні результати у захисті громадян від рейдерських захоплень підприємств, земельних ділянок та інших об’єктів аграрної інфраструктури.

Першим питанням розглянуто звернення директора ТОВ “Яровит Інвест” щодо підробки невідомими особами печатки підприємства, укладення фальшивої додаткової угоди про припинення договору оренди земельної ділянки.

Представник Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області доповів, що справді невідомі особи приходили до окремих жителів смт.Летичів з пропозицією щодо укладання додаткової угоди про припинення договору оренди земельної ділянки з ТОВ “Яровит Інвест”. Звичайно, на той час люди, які підписували такі договори не знали, що ця угода «фальшива». Наразі слідство по даній справі триває,  проходять  слідчі дії, встановлюються особи, які від імені товариства пропонували підписати дані угоди.

Відтак, прийнято рішення призупинити вчинення будь-яких дій стосовно даного підприємства, а  також вирішено підготувати інформаційні листи на реєстраторів області щодо даної ситуації.

Далі члени антирейдерського штабу розглянули звернення щодо перешкоджання в користуванні земельними ділянками. Як розповідає заявник, у нього, як орендодавця, з СК «Промінь» був укладений договір оренди. Коли він звернувся до орендатора з проханням розірвати договір і забрати свої землі, виявилося, що договір був продовжений. За словами заявника, договір оренди був продовжений без його відома. Також за результатами експертизи встановлено, що підпис був підроблений.

Наразі по даній справі призначено судове засідання про визнання договору недійсним. Крім того, антирейдерському штабу доручено тримати дане питання на контролі та надати заявнику усю необхідну правову допомогу.

В продовження наради, начальник Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області Василь Василенко доповів про результати проведення комплексної перевірки діяльності відділу Держгеокадастру у Теофіпольському районі Хмельницької області.

Так, відповідно до наказів  Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області до начальника відділу у Теофіпольському районі Головного управління застосовано дисциплінарне стягнення у виді догани.

Також наказом Головного управління стосовно начальника цього ж відділу відкрито дисциплінарне провадження за результатами проведення перевірки діяльності відділу у Теофіпольському районі Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області.

Крім того, за результатами  щорічного оцінювання службової діяльності  державних  службовців за 2018 рік вказаний посадовець отримала негативну оцінку (середній бал 1,4).

Окремо присутні заслухали представника прокуратури Хмельницької області про стан судового розгляду справ щодо повернення у державну власність земельних ділянок, розташованих на території Староушицької селищної та Колодіївської сільської рад Кам’янець-Подільського району.