17.06.2019 — 07:46

Сьогодні відзначається Всесвітній день боротьби з опустелюванням і посухою

Всесвітній день боротьби з опустелюванням та посухами міжнародна спільнота відзначає 17 червня, адже саме цього дня в 1994 році була прийнята Конвенція ООН про боротьбу з опустелюванням.

Опустелювання – це один з найбільш тривожних світових процесів деградації навколишнього середовища, який характеризується пониженням природно-ресурсного потенціалу території нижче допустимого рівня і призводить до деградації рослинного покриву та погіршення продуктивності земель.

Мета цього Дня – звернути увагу людей на необхідність міжнародного співробітництва для ефективної боротьби з опустелюванням і засухою в природі. Цей процес змушує бити тривогу багатьох вчених, оскільки він загрожує навколишньому середовищу нашої планети. Опустелювання загрожує здоров’ю і благополуччю понад 1 млрд. людей.

Питання охорони земель в умовах загострення екологічної ситуації в Україні має стати одним з найважливіших напрямків державної політики, оскільки поліпшення стану землі відкриває значні резерви збільшення обсягів виробництва сільськогосподарської продукції і забезпечує суттєве оздоровлення екологічних умов життя людини.

Що стосується Хмельниччини, то вона займає вигідне географічне положення, характеризується сприятливими природними і кліматичними умовами, різноманітністю ландшафтних територій, багатством рослинного і тваринного світу, мінеральних вод, родючих чорноземів, широкою мережею річок. Але ситуація може змінюватися. В результаті використання важкої техніки відбувається ущільнення ґрунту, розвиваються ерозійні процеси, надмірне використання добрив призводить до засолення ґрунтів, разом з тим, з року в рік родючість зменшується, однією з причин чого є виніс з полів родючого шару ґрунту. На даний час великий відсоток земель являються розораними і знаходяться в постійній експлуатації.

Всесвітній день боротьби з опустелюванням і засухами – чудовий привід, аби замислитись над проблемами збереження і відтворення родючості українських земель. Адже, зберегти рідну землю для майбутніх поколінь, передати її у спадок нащадкам квітучою і багатою – наш святий обов’язок!

За інформацією Департаменту
природних ресурсів та екології
облдержадміністрації