22.05.2020 — 16:25

Брифінг голови адміністрації щодо протидії поширенню коронавірусної інфекції на території області

Сьогодні черговий брифінг щодо протидії поширенню коронавірусної інфекції на території області провів голова адміністрації Дмитро Габінет. Очільник області проінформував, що станом 14.30 в області підтверджено 328 випадків COVID-19, одужало – 89, летальних – 9.

Також голова адміністрації розповів, що відповідно до оприлюднених Кабінетом Міністрів України показників в регіонах України та готовності до ІІ етапу виходу з карантину, область не відповідає певним критеріям.

Очільник області роз’яснив, що послаблення карантинних обмежень визначається відповідно до трьох показників. Перший – це інцидентність (загальна кількість нових випадків COVID-19 за останні 7 днів на 100 тис. населення). Цей показник має становити менше 12 осіб на 100 тис. населення. Так, для Хмельниччини, враховуючи кількість осіб, які проживають на території області, цей показник має бути менше, ніж 151 випадок за тиждень. На даний момент, ця кількість становить 6,2 на 100 тис. населення. Наразі цей показник цілком відповідає тим, які встановленні постановою Кабінету Міністрів України, і таким чином він не перешкоджає тому, аби послабити карантинні заходи, які були встановлені в попередні періоди.

Другий критерій стосується завантаженості ліжок в закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів хворих на коронавірусну інфекцію. Ця завантаженість має становити менше 50% від загального ліжко-фонду. В області лікарні першої хвилі розраховані на 285 ліжок, на сьогоднішній день зайнято 57 ліжок, тобто 10% від загальної кількості. Цьому критерію область цілком відповідає.

Останній критерій – це середня кількість тестувань методом ПЛР та ІФА, які мають становити більш ніж 12 на 100 тис. населення протягом останніх семи днів. Дмитро Анатолійович пояснив, що минулих вихідних (суботу, неділю) обласним лабораторним центром проводилася варифікація устаткування, яке використовуватиметься для того, щоб перейти на використання тестів вітчизняного товаровиробника. Тому кількість тестувань протягом цих двох днів була дуже низькою, саме це вплинуло на показник критерію.

З огляду на це, Дмитро Габінет повідомив, що відповідно до сьогоднішнього рішення обласної комісії ТЕБ і НС продовжено заборону на проведення богослужінь в храмах області до наступної п’ятниці, призупинено відкриття закладів дошкільної освіти до прийняття остаточного рішення у понеділок та продовжено заборону на здійснення міжобласних перевезень до 29 травня.

Разом з тим, дозволено роботу міського, приміського та міжнародного сполучення з дотриманням відповідних вимог. Серед іншого комісією дозволено проведення спортивних заходів без глядачів (не більше 50 осіб) з дотриманням усіх вимог, які передбачені відповідними нормативними актами. Також відновлять свою роботу готелі, крім функціонування в них ресторанів, тощо.

“Надалі ми будемо спостерігати за тим, як буде розвиватися транспортна мережа та чи буде зростати захворюваність на COVID-19. Жителі області мають бути готові до того, що у разі якщо область вийде за встановленні критерії, то будуть прийматися рішення про посилення карантинних заходів. І щоб так не сталося, кожен має дотримуватися заходів індивідуального захисту, гігієни, мити руки, вдягати маску, коли знаходимося в публічних місцях, особливо в закритих приміщеннях. Я можу констатувати, що мешканці Хмельниччини трохи розслабилися. Тому що коли хворіють у Нетішині, то це не відчувається у Хмельницькому. Але я хочу наголосити, що проблема нікуди не зникла. І 30 осіб, яких виявили протягом доби, це значний показник. Якщо буде така динаміка, то проблеми просто неминучі”, – зауважив Дмитро Габінет.