03.09.2020 — 13:28

Наші земляки серед кращих легкоатлетів України

29-30 серпня у  Луцьку на стадіоні «Авангард» відбувся головний старт національного легкоатлетичного сезону – чемпіонат України. Попри зіпсовану через карантин підготовку атлетів, в низці дисциплін були показані результати світового рівня.  Всього в змаганнях взяли участь 493 найсильніших спортсменів з усіх регіонів нашої держави та окремі представники з Білорусі та Ізраїлю. Серед них були 7 заслужених майстрів спорту, 49 майстрів спорту міжнародного класу та 147 майстрів спорту.

Хмельниччину представляли  5 легкоатлетів: заслужений майстер спорту та чотири 18-20 річні першорозрядники.

В стрибках у довжину серед жінок одна із світових лідерів сезону  хмельничанка Марина Бех-Романчук впевнено здобула першість з результатом 6,81 м. Приємно відзначити, що всі шість спроб Марини були вдалими, без заступів, і стабільними за 6,58 м, кожна з яких могла принести їй перемогу. Це вже шосте поспіль чемпіонство України нашої спортсменки! Ось її переможні результати на попередніх чемпіонатах: 2015 р, Кропивницький – 6,60 м; 2016 р, Луцьк-6,93 м; 2017 р, Кропивницький – 6,59 м; 2018 р, Луцьк – 6,86 м ; 2019 р, Луцьк-6,79 м . Норматив майстра спорту України для жінок в цій дисципліні – 6,60 м .

Крім неї, до залікової 12-ки увійшли: Владислав Мартинюк (6 місце, біг на 3000 м з перешкодами – 9 хв 45,60 сек) з Хмельницького та 18-річний кам’янчанин Андрій Атаманюк (10 місце, біг на 1500 м – 3 хв 58,97 сек) .

Досить успішно виступили  вихованці ДЮСШ Хмельницької області, котрі нині представляють інші регіони. Зокрема, після дворічної перерви  із-за травми феєрично повернулась на доріжку Вікторія Ткачук (Нетішинська КДЮСШ, перший тренер Олександр Краснов), котра не лише перемогла у бігу на 400 м з бар’єрами з хорошим результатом – 55,60 сек, але й допомогла  теперішній своїй збірній Донеччини  здобути чемпіонство в естафеті 4 х 400 м.  Ще одне золото виборов у бігу  на 1500 м (3 хв 46,31 сек) Олег Каяфа з Красилівщини (перший тренер Володимир Ліщук), що виступає за Київщину, а 5-м за ним фінішував Олександр Вуйко (3 хв 49,93 сек) з Летичева, представник Вінницької області. А Василь Сабуняк з Полонщини (перший тренер Лідія Івчук) виборов для  команди столиці бронзову медаль в бігу на 3000 м з перешкодами (9 хв 13,32 сек). Близькою до завоювання чергової нагороди національного чемпіонату була і Наталія Юрчук-Ручківська зі Старокостянтинова (перший тренер Володимир Гоняк), а нині киянка, котра без проблем виграла попередній забіг у бігу на 100 м з бар’єрами, проте у фіналі стала у підсумку сьомою.

До чільної п’ятірки увійшли ще кілька наших земляків: Анастасія Колотій з Хмельницького (4-а у потрійному стрибку), наразі Дніпропетровська область; Олександр Козубський (4-й у метанні списа) з Деражнянщини, а нині киянин; Вадим Лонський зі Старосинявщини (5-й у бігу на 5000 м), що представляє Донецьку область; Іванна Аврамчук з Полонщини (5-а у бігу на 100 м), представниця столиці. Відзначився також студент Кам’янець-Подільського університету Олег Миронець, який лише мить (0,09сек) програв чемпіону у бігу на 800 м і став срібним призером, здобувши медаль для Чернівецької області з результатом 1 хв. 49,26 сек.

Командний залік чемпіонату України виграла збірна Донецької області, другими стали кияни, третіми – представники Харківщини. За підсумками змагань днями буде сформовано збірну України, яка 19-20 вересня в Румунії виступить на чемпіонаті Асоціації балканських легкоатлетичних федерацій. Одночасно у Луцьку визначали призерів молодіжного чемпіонату України серед молоді до 23 років. Бронзова медаль у бігу на 3000 м  з перешкодами дісталася члену збірної Хмельниччини Владиславу Мартинюку (тренери Лідія Івчук та Олена Лещенко).