23.10.2020 — 14:13

За результатами проведених перевірок страхувальників області до Фонду соціального страхування України повернуто страхових коштів на суму майже 490 тисяч гривень

Здійснення контролю за дотриманням порядку використання страхувальниками страхових коштів Фонду соціального страхування України є одним із завдань та функцій управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Хмельницькій області відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

«Запровадження карантинних обмежень через пандемію коронавірусної хвороби внесли певні корективи в роботу управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Хмельницькій області, – зазначає керівник управління Сергій Кіндзерський. – Проте, фахівцями управління виконавчої дирекції Фонду та його відділень проводиться планова робота щодо забезпечення норм чинного законодавства та недопущення втрат коштів Фонду соціального страхування України. Варто зазначити, 10 жовтня 2020 року набув чинності Порядок перевірки правильності використання страхувальниками страхових коштів Фонду соціального страхування України та застосування фінансових санкцій за порушення встановленого порядку їх використання.Порядок було погоджено Державною регуляторною службою України та затверджено постановою правління Фонду соціального страхування України від 02.10.2020 № 23.Нормативний акт дозволить зменшити кількість безрезультативних та малоефективних документальних перевірок і витрати коштів Фонду соціального страхування України на їх проведення, а також мінімізує навантаження на страхувальників із одночасним збільшенням ефективності захисту інтересів застрахованих осіб.Зокрема, порядком визначено осучаснений перелік можливих підстав для проведення планових і позапланових перевірок, які дозволяють оцінити доцільність їх проведення та зменшити загальну кількість».

Станом на 01.10.2020 в управлінні виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Хмельницькій області обліковувалося 86843 страхувальників. У тому числі 29957 юридичних осіб, 56698 фізичних осіб та 188 членів фермерських господарств.

Протягом січня-вересня поточного року фахівцями управління виконавчої дирекції Фонду в Хмельницькій області та його відділень проведено 253 перевірки страхувальників  щодо правильності використання страхових коштів Фонду соціального страхування України. За результатами перевірок винесено 203 рішення про повернення сум неправомірних витрат коштів Фонду соціального страхування України та застосування фінансових санкцій. Загалом нараховано та сплачено страхувальниками області страхових коштів на суму 489,2 тис. гривень.

Порядком перевірки правильності використання страхувальниками страхових коштів Фонду соціального страхування України та застосування фінансових санкцій за порушення встановленого порядку їх використання, що набув чинності 10.10.2020,запроваджено уніфіковану форму акта перевірки страхувальника, що підтверджує факт проведення документальної перевірки, відображає її результати та є носієм доказової інформації про виявлені порушення у сфері загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Звертаємо увагу, у зв’язку із затвердженням зазначеного порядку відповідно до рішення правління Фонду визнано такою, що втратила чинність, Інструкцію про порядок проведення перевірок страхувальників по коштах Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 22.12.2010 № 29 (зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 25.03.2011 за № 393/19131).