11.11.2020 — 13:31

На Дунаєвеччині запрацювала нова амбулаторія сімейної медицини

Сьогодні у селі Рахнівка, що на Дунаєвеччині, відчинила двері для мешканців навколишніх сіл нова амбулаторія загальної практики сімейної медицини. Це вже 26 амбулаторія, яку збудували на Хмельниччині в рамках реалізації державної програми «Доступна медицина», що покликана забезпечити доступ жителів сільської місцевості до сучасних та якісних медичних послуг.

З нагоди відкриття до Рахнівки завітали заступниця голови облдержадміністрації Оксана Ситницька, представники профільного Департаменту розвитку громад, будівництва та ЖКГ ОДА, керівництво району, ОТГ та місцеві жителі.

Вітаючи присутніх, Оксана Ситницька зазначила: “Приємно, що сьогодні ще одна громада має змогу отримувати повноцінну медичну допомогу. Дякую усім, хто долучився до цього будівельного процесу: хто будував, хто контролював, хто допомагав. Усім бажаю не хворіти і отримувати лише якісне медичне обслуговування”.

У новій амбулаторії первинну медичну допомогу зможуть отримати понад 2,4 тисячі жителів сіл Рахнівка, Дубинка, Кривчик, Гута-Яцьковецька, Яцьківці, Требухівка, Воробіївка. Працюватимуть тут сімейний лікар та дві медичних сестри.

Амбулаторія забезпечена усім необхідним обладнанням відповідно до табелю оснащення, затвердженого МОЗ. В сучасній будівлі є кабінет лікаря, лабораторія, маніпуляційна, кабінети щеплень і здорової дитини.  Також амбулаторія отримала комплект телемедичного обладнання і має  доступ до високошвидкісного Інтернету, завдяки якому пацієнти зможуть отримати консультації вузькопрофільних спеціалістів із медичних закладів вторинного чи третинного рівня, що особливо важливо саме зараз, в умовах епідемії  COVID-19.

Окрім того,  в приміщенні амбулаторії передбачили окреме житло для сімейного лікаря, а для того, щоб він мав можливість відвідати пацієнтів,  що не можуть самостійно прийти до закладу, було придбано новий повнопривідний автомобіль «Renault».

Загальна вартість об’єкта майже 8 млн. грн., з них 7,2 млн. грн отримано з державного бюджету та 799,97 тис. грн. – з бюджету ОТГ. Головним розпорядником коштів виступив Департамент розвитку громад, будівництва та житлово-комунального господарства ОДА, замовником – ДП “Хмельницька обласна служба єдиного замовника”, підрядником будівництва – приватне підприємство ПВКФ «Західно-українська будівельна компанія».