06.01.2021 — 09:32

Спортсмени з Хмельниччини – найкращі в українській легкій атлетиці 2020 року

Завершилося голосування за найкращих в українській легкій атлетиці за підсумками 2020 року у 8 номінаціях. Голосування відбувалося у трьох категоріях: серед представників ЗМІ, експертів (Рада Федерації легкої атлетики України) і вболівальників. Кожна категорія голосів враховувалася як третина від усіх голосів.

Першим одразу в двох номінаціях: «Найкращий легкоатлет року» та «Зірка, яка сходить» серед чоловіків (атлети віком до 20 років) став дніпрянин Михайло Кохан (метання молота) – переміг на чемпіонаті Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій (75,43 м), зимовому чемпіонаті України з метань (77,62 м), міжнародних змаганнях у Пярну (76,42 м) та на чемпіонаті України (75,39 м); посів третє місце на міжнародних змаганнях «Меморіал Іштвана Дюлая» (77,78 м); переміг на чемпіонаті Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій U20 з рекордом змагань (метання молота 6 кг – 83,32 м).

Проте найбільша кількість лауреатів виявилась з Хмельниччини, а саме в таких номінаціях:«Найкраща легкоатлетка року» Марина Бех-Романчук (стрибки у довжину) – виграла етапи «Діамантової ліги» у Стокгольмі (6,85 м) і Досі (6,91 м), етапи World Indoor Tour Gold у Карлсруе (6,92 м), Торуні (6,96 м), Глазго (6,90 м) і Льєвані (6,90 м) і стала абсолютною переможницею серії World Indoor Tour Gold в стрибках у довжину; виграла міжнародні змагання у Хожуві (6,78 м) і Берліні (6,87 м); посіла другі місця на міжнародних змаганнях у Секешфегерварі (6,76 м), Інсбруці (6,82 м) і Дессау (6,85 м); виграла чемпіонат України (6,81 м), встановила рекорд області з бігу на 60  (7,45 сек).

«Найкращий тренер року» Вадим Крушинський – тренер Марини Бех-Романчук, переможниці етапів «Діамантової ліги», серії World Indoor Tour Gold, переможниці і призерки міжнародних змагань, чемпіонки України зі стрибків у довжину. Обоє з міста Хмельницького.

«Найкраща команда року»

Жіноча естафетна команда 4х400 метрів у складі Марії Миколенко, Аліни Логвиненко, Вікторії Ткачук і Анни Рижикової – переможниці чемпіонату Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій (3 хв 34,21 сек).Серед них Вікторія Ткачук (400 метрів з бар’єрами, 4х400 метрів) – посіла третє місце з бігу на 400 метрів з бар’єрами на етапі «Діамантової ліги» у Римі (54,93 сек) та на міжнародних змаганнях у Беллінцоні (55,15 сек); виграла чемпіонат України на дистанції 400 метрів з бар’єрами (55,60 сек) і чемпіонат Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій (400 метрів з бар’єрами – 55,58 сек; 4х400 метрів – 3.34 хв 21 сек). Вона є вихованкою комплексної ДЮСШ міста Нетішина, наразі виступає за Донецьку область.

«Найкращий легкоатлет у категорії «Мастерс»(ветерани)

Володимир Бохонський (1938 року народження) – на чемпіонаті України з легкої атлетики у приміщенні у категорії «Мастерс» встановив національні рекорди (80+) у приміщенні з бігу на 800 м (3 хв 42,15 сек) і 1500 м (7 хв 13,34 сек). Народився і проживає в смт Ярмолинці, віце-чемпіон світу зі спортивної ходьби(75+) у 2014 році, почесний громадянин Ярмолинецького району.

Вітаємо лауреатів та дякуємо усім небайдужим, хто своїм голосом підтримав уславлених легкоатлетів-земляків.