17.02.2021 — 16:10

Верховна Рада готується затвердити закон, що дозволить ефективно регулювати сферу переробки сміття

Верховна Рада готується затвердити закон, що дозволить ефективно регулювати сферу переробки сміття. Про це під час Всеукраїнського форуму «Україна 30. Платіжка» повідомив заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Руслан Стрілець.

«На сьогодні у Верховній Раді депутатами зареєстрований законопроєкт, він пройшов перше читання, готується наразі до другого читання. І цим законом передбачається фактично нові інструменти регулювання.

“По-перше, це рамковий закон, який зроблений на виконання 98-ї рамкової Європейської директиви, директиви про управління відходами”, – зазначив Стрілець.
За його словами, новий закон кардинально змінить застаріле законодавство у сфері екологічного захисту та переробки сміття

«Дуже багато принципів. Принцип розширеної відповідальності виробника. Запроваджується ієрархія відходів, відбувається практичне регулювання всіх сфер так, як це зроблено в цивілізованих європейських країнах. Далі ми повинні отримати новий фундамент, який дасть можливість запровадити нормальні європейські принципи для європейської держави, бо Україна – це Європа, ми повинні цивілізованим шляхом розвиватися», – сказав Стрілець.

Також, в обласних центрах України з’являться адміністратори системи управління відходами.

«Депутатський закон, який ми підтримуємо, і міста України його підтримують, гарантує модель, коли муніципалітети зможуть дати певні гарантії і це дійсно стимулюватиме до розвитку переробки», – відмітив Стрілець.

За його словами, місцева влада зможе надавати інвесторам гарантії, що сміття на переробку буде дійсно направлятися до нових спеціалізованих підприємств.

«Один з принципів, коли в великих містах, в обласних центрах буде адміністратор системи управління відходами, який фактично буде гарантувати розподілення коштів між трьома елементами – перевезення, сортування та переробка і захоронення. Тоді, якщо ми з вами завтра їдемо у відпустку, наприклад, на місяць, і все одно сплачуємо, то ці гроші вже залишаються не в одному ланцюжку, а ці гроші ідуть рівномірно до кожного, хто забезпечує нам екологічно безпечне санітарне очищення населеного пункту», – додав Стрілець.