10.03.2021 — 12:17

#EUКраїна: Громадяни із числа соціально незахищених верст населення мають право на безоплатну вторинну правову допомогу

Кожен житель України має право безкоштовно отримати юридичну консультацію, правову інформацію – безоплатну первинну правову допомогу. Але є питання, які неможливо вирішити лише за допомогою консультацій і роз’яснень. Необхідне представлення інтересів клієнтів у судах, інших органах.

Тож, деякі категорії населення – соціально незахищені – можуть безкоштовно отримати й допомогу адвокатів чи працівників системи БПД для захисту своїх інтересів у судах – безоплатну вторинну правову допомогу (БВПД). Це передусім:

✔️ малозабезпечені особи, середньомісячний дохід яких не перевищує двох розмірів прожиткового мінімуму, розрахованого та затвердженого відповідно до закону для осіб, які належать до основних соціальних і демографічних груп населення,
✔️ люди, що зазнали домашнього насильства,
✔️ внутрішньо переміщені,
✔️ особи з інвалідністю,
✔️ екскомбатанти,
✔️ ветерани війни,
✔️ діти,
✔️ громадяни України – власники земельних ділянок, які проживають у сільській місцевості,
✔️ викривачі тощо.

Це десятки тисяч людей, які раніше не могли домогтися справедливості, оскільки не мали грошей на захисника. Нині ж держава надає таким соціально незахищеним категоріям населення безоплатну правову допомогу у вигляді захисників у кримінальному процесі.

З 1 липня 2015 року безоплатну вторинну правову допомогу отримали понад 176,3 тис. малозабезпечених осіб, що становить майже 57% від загальної кількості клієнтів системи безоплатної правової допомоги, які отримали БВПД.

Безоплатна правова допомога є важливим елементом чесної та ефективної системи правосуддя, що базується на захисті прав людини і верховенстві права. Це основа розширення доступу до правосуддя в межах права на справедливий суд, закріпленого у статті 6 Європейської Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод. І тому дуже важливим є запровадження механізмів для підвищення якості та доступності правової допомоги, гарантованої державою.

Більше про правовий захист соціально незахищеного населення читайте тут https://bit.ly/3ldCIWR
Звернутися до фахівців системи безоплатної правової допомоги можете за безкоштовним номером телефону 0 800 213 103

 ➡ Мета інформаційної кампанії EUКраїна, яка проходить з ініціативи Віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, за підтримки Представництва ЄС в Україні та проєкту Association4U – показати «секторальний» вимір євроінтеграції, тобто те, як європейські цінності та принципи втілюються в різних сферах, змінюючи на краще життя українців.