15.06.2021 — 09:17

Територіальні громади разом боротимуться зі сміттям

11 червня в.о директора Департаменту природних ресурсів та екології ОДА Руслан Якубаш прийняв участь у підписанні Меморандуму, який дасть змогу зробити величезний крок у вирішенні проблеми зі сміттям.

У Слобідсько-Кульчієвецькій територіальній громаді очільники сільських рад уклали тристоронній Договір про співробітництво Слобідсько-Кульчієвецької, Китайгородської та Староушицької територіальної громади в сфері управління твердими побутовими відходами.

Меморандумом передбачається організація централізованого збору і вивезення сміття, що охопить 49 населених пунктів регіону та дозволить поліпшити якість відповідних послуг для 27 тис. мешканців. Держава мотивує проекти муніципального співробітництва та фінансово сприяє їх реалізації. Так, на проект планується залучити понад 19 млн грн, з яких кошти Державного фонду регіонального розвитку складуть зверх 17 мільйонів, що підуть на придбання сміттєзбиральної техніки та необхідного устаткування.

Варто сподіватися, що стихійні сміттєзвалища мають піти в небуття, а громадяни повинні зрозуміти, що чисто там, де не смітять.