26.08.2021 — 17:23

Прогноз обласного бюджету Хмельницької області на 2022-2024 роки

Сьогодні перший заступник голови ОДА Сергій Тюрін провів засідання колегії ОДА, у ході якого було представлено прогноз обласного бюджету Хмельницької області на 2022-2024 роки. Доповів з даного питання директор Департаменту фінансів ОДА Сергій Пенюшкевич. Він повідомив, що відповідно до чинного законодавства, починаючи з 2021 року запроваджується складання прогнозу місцевих бюджетів (в тому числі й обласного) на наступні 3 роки.

Відтак, Департаментом фінансів ОДА підготовлено та подано даний документ в обласну державну адміністрацію у визначений Бюджетним кодексом України термін і сьогодні він представляється на розгляд колегії для подальшого схвалення та спрямування в обласну раду.

Так, ресурс обласного бюджету на 2022 рік у порівнянні з очікуваними надходженнями 2021 року зменшується на 2,5% у зв’язку із скороченням обсягів трансфертів з державного бюджету. Зокрема, обсяг базової дотації з державного бюджету зменшується на 39,8%, а додаткова дотація на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я зменшується на майже 51%.

Крім цього, у наступному році не передбачено субвенцій з державного бюджету на:

➡ здійснення підтримки окремих закладів та заходів у системі охорони здоров’я (144,5 млн грн);

➡ заходи, спрямовані на боротьбу з COVID-19 (33,3 млн грн);

➡ надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами (21,7 млн грн);

➡ здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій (10,0 млн гривень).

Водночас збільшується обсяг освітньої субвенції  на 29,4 млн грн (+9,1%), субвенції на фінансове забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах – на 34,8 млн грн (+4,2%).

Детальна інформація наведена у презентації.

“Сьогодні ми вперше розглянули дуже важливий документ – прогноз обласного бюджету на наступні три роки. Розвиток середньострокового бюджетного планування на місцевому рівні дозволить підвищити прозорість та результативність використання бюджетних ресурсів, зміцнити фінансову спроможність місцевих бюджетів. Складання прогнозу обласного бюджету дозволить також покращити передбачуваність та послідовність бюджетної політики на регіональному рівні, узгодити такий прогноз із середньостроковою програмою соціально-економічного розвитку області”, – сказав перший заступник голови ОДА.

Також, за словами посадовця, головні розпорядники коштів обласного бюджету мають можливість бачити, яким бюджетним ресурсом володіють на перспективу, визначити пріоритети в кожній галузі, і спланувати  заходи, які необхідно здійснити, щоб забезпечити якісне надання публічних послуг при залученні мінімального обсягу бюджетних коштів.